راهنمای استفاده از سایت

 1. ستون تغییر بر روی صفحه اصلی وب سایت چگونه محاسبه می شود؟
  ستون تغییر از روی تغییرات قیمت از ابتدای روز به وقت تهران محاسبه می شود.
 2. ستون کمترین و بیشترین در صفحه اصلی به چه مفهومی می باشند؟
  پایین ترین و بالاترین نرخی که در طول روز ثبت شده است می باشد.
 3. ستون ارزش طلا در جدول سکه چگونه محاسبه می شود؟
  ارزش طلا در بازار تهران برای انواع سکه از روی وزن آن ها و قیمت حال طلا محاسبه می شود و شامل هزینه ضرب و مالیات بر افزوده نمی باشد.
 4. ارزش طلای سکه در بازار جهانی چگونه محاسبه می شود؟
  ارزش طلا در بازار جهانی برای انواع سکه از روی وزن آن ها و قیمت طلا در بازار جهانی در نرخ فروش آزاد دلار محاسبه می شود.
 5. تغییرات نرخ بانکی به چه صورتی می باشد؟
  نرخ بانکی انواع ارز و سکه توسط بانک مرکزی و در ساعات اولیه صبح روز های کاری برای یک بار اعلام شده و در طول روز تغییر نمی کند.
 6. نرخ جهانی ارز ها به چه صورت محاسبه میشود؟
  نرخ بازار جهانی انواع ارزها از روی نرخ لحظه ای هر ارز در بازار جهانی در مقایسه با دلار و قیمت فروش آزاد دلار در بازار تهران محاسبه می گردد.
 7. مقدار سود و زیان در ابزار سرمایه گذاری در صفحه اصلی به چه شکلی محاسبه می شود؟
  سود و زیان بر اساس قیمت فعلی و قیمت بازه زمانی انتخاب شده محاسبه میگردد. قبل از شروع ساعات کاری و یا تعطیل بودن بازار سود و زیان محاسبه شده مربوط به آخرین روز کاری می باشد.
 8. نرخ دلار بر اساس طلا چه کاربردی داشته و چگونه محاسبه می شود؟
  برای نمایش حباب مثبت و یا منفی طلا کاربرد داشته و از روش زیر محاسبه می گردد. نتیجه ضرب 9.529 در نرخ مثقال طلا در بازار و تقسیم عدد بدست آمده به قیمت هر انس طلا در بازار جهانی رقم حدودی دلاری می باشد که قیمت طلا در داخل بر اساس آن به فروش میرسد. به زبان ساده تر طلای خالص موجود در هر انس 9.529 برابر طلای موجود در هر مثقال می باشد.
 9. نرخ بانکی غیر مرجع چیست؟
  نرخ فروش ارز از طرف بانک مرکزی به واردکنندگان محصولات اولویت سه به بالا می باشد.
 10. دلار برای محاسبه چیست؟
  با وارد نمودن نرخ مرجع، غیر مرجع و یا هر نرخ دیگری محاسبات جداول به صورت خودکار از روی نرخ ورودی به روز می شود.

راهنمای استفاده از نمودار کندل استیک

 1. نمودار کندل استیک چه نوع نموداری می باشد؟
  یک نوع نمودار برای بررسی تکنیکال حرکات نرخ ارز و ... در بازه های زمانی مشخص می باشد.
 2. نحوه استفاده از نمودار کندل استیک چگونه می باشد؟
  هر یک از ستون های تشکیل دهنده شامل یک مستطیل می باشند که در صورت سبز بودن مستطیل ضلع پایینی قیمت شروع معاملات و ضلع بالا قیمت پایانی در آن بازه را نمایش میدهد. مستطیل قرمز ضلع بالایی نقطه شروع معاملات و نقطه پایینی قیمت در پایان بازه زمانی را نشان میدهد. دو خط خارج شده از دو طرف مستطیل پایین ترین و بالاترین قیمت ها را در بازه زمانی را نمایش میدهند.

  نمودار کندل استیک
 3. چرا در بعضی موارد خطی از بالا و یا پایین مستطیل خارج نشده است؟
  به معنی مماس شدن خط و انتهای مستطیل می باشد. به طور مثال اگر از بالای مستطیل سبز خطی خارج نشده باشد. به این مفهوم می باشد که در آخر بازه زمانی قیمت به بالاترین حد خود در آن بازه زمانی رسیده است.
 4. چرا بر خلاف نمودارها موجود بر روی وب سایت های خارجی نقطه پایان روز و یا بازه زمانی با نقطه شروع روز بعد و یا بازه زمانی بعدی در یک سطح قرار ندارد؟
  در بازارهای رسمی نقطه پایان روز در یک سطح با نقطه شروع روز بعد قرار میگرید. اما بدلیل جهش قیمت در بازار های غیر رسمی و عملا معامله نشدن در بعضی قیمت ها در روزهای پر تحرک یکی نمی باشند. این مسئله دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. به طور مثال قیمت طلا ساعات پایانی در تهران در قیمت مشخصی بسته شده است و پس از این ساعات در بازار جهانی طلا دچار تغییر عمده شده است بهمین جهت روز بعدی شروع معاملات از روی آخرین نرخ روز قبلی شروع نمی شود.
 5. در چه زمان هایی این نمودار ها به روز رسانی می شوند؟
  در طول شبانه روز فقط یک بار بعد از نیمه شب به صورت خودکار به روز رسانی می شوند.

سوالات متداول

 1. چرا قیمت درج شده بر روی وب سایت بالاتر از نرخی که من دارم می باشد؟
  قیمت ها از روی منابع ذکر شده استخراج شده و معمولا در شرایط عادی با کمی تاخیر قیمت های بازار را نمایش میدهند. در صورت وجود اختلاف قیمت لطفا از قیمتی که از منابع دیگر گرفته اید استفاده نمایید.
 2. چرا قیمت درج شده بر روی وب سایت پایین تر از نرخی که من دارم می باشد؟
  قیمت ها از روی منابع ذکر شده استخراج شده و معمولا در شرایط عادی با کمی تاخیر قیمت های بازار را نمایش میدهند. در صورت وجود اختلاف قیمت لطفا از قیمتی که از منابع دیگر گرفته اید استفاده نمایید.
 3. منظور از نرخ "بازار آزاد" چیست؟
  به نرخی که در بازار های غیر رسمی (غیر دولتی) برای تبادل ریال ایران و انواع ارزها، فلزات و ... استفاده میشود گفته می شود.
 4. نرخ بازار آزاد را کدام منابع مشخص می نمایند؟
  نرخ بازار آزاد از روی میزان عرضه و تقاضا در بازار آزاد تعیین می شود.
 5. نرخ دلار آزاد در کدام بازار آزاد مشخص میشود؟
  عمدتا قیمت ها متاثر از معاملات در تمام مراکز خرید و فروش ارز میباشند اما تاثیر میزان عرضه و تقاضا در سبزه میدان بازار و پاساژ افشار فردوسی نقش عمده ای در این فرایند بازی مینمایند.
 6. نرخ سکه در کدام بازار آزاد مشخص میشود؟
  عمدتا قیمت ها متاثر از معاملات در تمام مراکز خرید و فروش میباشند اما تاثیر میزان عرضه و تقاضا در سبزه میدان بازار نقش عمده ای در این فرایند بازی مینماید.
 7. نرخ طلا در کدام بازار آزاد مشخص میشود؟
  عمدتا قیمت ها متاثر از معاملات در تمام مراکز خرید و فروش میباشند اما تاثیر میزان عرضه و تقاضا در پله آهنی بازار نقش عمده ای در این فرایند بازی مینماید.
 8. چرا تفاوت نرخ جهانی دلار و ارزهای دیگر در داخل بیشتر می باشد؟
  قیمت های بازار داخلی مربوط به قیمت اسکناس انواع ارز ها بوده و خارج از نرخ جهانی ارز میزان اسکناس موجود از آن نوع ارز و حجم معاملات نیز نقش مهمی در تعیین نرخ آن در بازار داخلی دارد.
 9. آیا نرخ آزاد ارز و ... در تمام ایران یکی می باشد؟
  خیر، بسته به نظر خریدار و فروشنده متغییر بوده و به عوامل زیادی از جمله حجم معاملات، میزان رقابت و ... باز میگردد.
 10. آیا اختلاف قیمت خرید و فروش ارز و سکه ثابت می باشد؟
  خیر، بسته به نظر خریدار و فروشنده متغییر بوده و به عوامل زیادی از جمله حجم معاملات، میزان رقابت، نوسانات و ... مرتبط می باشد.
 11. آیا سرمایه گذاری در سکه، طلا و ارز پیشنهاد میشود؟
  امکان تشخیص جهت هر یک از ابزار های سرمایه گذاری عموما بسیار مشکل و یا غیر ممکن می باشد. یکی از موارد جذاب کننده سرمایه گذاری بر روی این نوع ابزارها میزان تورم می باشد. اما به هر صورت امکان بدست آوردن سود برای افرادی حقیقی در کوتاه مدت از این ابزارها بسیار مشکل بوده و عمدتا به زیان ختم میشود.
 12. سرمایه گذاری بر روی چه نوع ارز و ... پیشنهاد میکنید؟
  تخصص ما ایجاد وب سایت می باشد. برای گرفتن نظرات در این باره بهتر است به سایت های تخصصی سرمایه گذاری مانند فروم آراد سرمایه مراجعه نمایید.
 13. آیا خرید و فروش ارز، سکه و ... دارید؟
  خیر، هیچ گونه خرید و فروشی انجام نمیدهیم.
 14. آیا شما ارتباطی با دولت، سازمان ها و ... دارید؟
  خیر، به هیچ وجه و از روند کاهش و یا افزایش هیچ نرخی سودی کسب نمی نماییم. اما مانند عمده ایرانیان افزایش قدرت خرید پول ملی خواست قلبی ما نیز می باشد.
 15. در صورتی که سودی از بالا و پایین رفتن نرخ ها کسب نمی کنید چرا اقدام به راه اندازی و تامین هزینه های این وب سایت نموده اید؟
  هزینه های این وب سایت از راه تبلیغات کسب شده و به دلیل پر ترافیک بودن این نوع از وب سایت ها مکان های خوبی برای کسب تجربیات در زمینه نگهداری وب سایت های پر ترافیک می باشند.
 16. آیا از روند افزایش و یا کاهش نرخ ها سودی کسب میکنید؟
  خیر، به هیچ وجه ولی مانند عمده ایرانیان افزایش قدرت خرید پول ملی خواست قلبی ما نیز می باشد.
 17. در چه ساعاتی نرخ بازار آزاد مشخص و تغییر می نماید؟
  نرخ بازار آزاد برای سکه و ارز بعد از ساعت 11 و طلا 11:30 مشخص شده و تا ساعت 6 الی 7 این نرخ تغییر می نماید. در شرایط های خاص که نوسانات زیاد باشد این ساعات ممکن است افزایش پیدا کند. در روزهای تعطیل و خارج از ساعاتی که ذکر شد معاملات دیگری نیز ممکن است صورت پذیرد و قیمت ها در حال نوسان باشند اما معمولا از حجم قابل توجهی برخوردار نمی باشند.
 18. انس و مثقال طلا چیست و چرا قیمت آن ها ذکر شده است؟
  این دو نرخ عمدتا برای طلا فروشان و سرمایه گذاران کاربرد داشته. قیمت طلای آبشده در بازار داخلی بر اساس مثقال طلای 17 که ریشه اسلامی دارد اعلام شده و بر این اساس خرید و فروش میشود. در بازار جهانی نیز واحد دیگری برای خرید و فروش طلا به نام انس وجود دارند این واحد انس با واحد معمول اندازه گیری به نام انس متفاوت بوده و انس مربوط به خرید و فروش طلا در بازار جهانی تروی انس که یک واحد باستانی دیگر برای داد و ستد طلا می باشد.
 19. چرا نرخ دلار در بازار آزاد تغییر عمده ای کرده ولی باقی ارز ها ثابت می باشند؟
  این وب سایت نرخ ها را از منابع به صورت خودکار استخراج مینماید. معمولا به دلیل کاربرد بیشتر دلار نسبت به سایر ارزها قیمت های جدید توسط منابع اینترنتی بیشتر اعلام شده ولی این روند برای سایر ارز ها کندتر می باشد.
 20. چرا آرشیو قیمت بر روی وب سایت موجود نمی باشد؟
  به دلیل بار زیاد این نوع امکانات فعلا تصمیم به اضافه کردن این امکان به وب سایت را نداریم
 21. چرا در عمدتا نرخ سکه بالاتر از ارزش طلای موجود آن می باشد؟
  نرخ بانکی سکه شامل مالیات افزوده و هزینه ضرب نیز می باشد.
 22. چرا نرخ سکه بهار آزادی بالاتر از نرخ سکه طرح جدید می باشد؟
  به دلیل عدم ضرب سکه بهار آزادی نرخی آن بالاتر می باشد.
 23. سوالات خود را در مورد نحوه سرمایه گذاری بر روی فروم های مرتبط به سرمایه گذاری مانند فروم آراد سرمایه قرار دهید.
 24. پاسخ سوال خود را در این صفحه یافت نکردم چه کنم؟
  لطفا ابتدا صفحه درباره وب سایت را مطلعه نمایید و در صورت تداوم سوال خود از طریق فرم تماس با ما سوال خود را برای ما ارسال نمایید.